دیجیتال ساینیج - 4.5 out of 5 based on 2 votes
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (2 Votes)

دیجیتال ساینیج چیست؟

Signage یا همان اطلاع رسانی بصری به معنای عرضه ی محتوا از طریق نشانه های تصویری است که جایگزین واژگان شده اند و پیام های بیش تری درمقایسه با نمادهای زبانی انتقال می دهند. با پیشرفت های صورت گرفته در حوزه فن آوری های ارتباطی، مفهوم دیگری با عنوان Digital Signage یا “سامانه نمایش محتوای یکپارچه” وارد ادبیات روابط عمومی ها گردید و جای خودش را در میان ابزارهای ریز و درشت روابط عمومی الکترونیک به خوبی یافت. این سامانه توانسته با گردآوری بسیاری از ویژگی های فن آوری های ارتباطی، گام بلندی در تحقق روابط عمومی های نوین الکترونیک بر دارد.

به طور ویژه، استفاده از محتواهای گرافیکی و تصویری در پیام رسانی و ارائه راه کار های آموزشی ، تا حد زیادی توانسته اثرات بیش تری بر مخاطب داشته باشد. طبق پژوهش های انجام شده نیز، اطلاع رسانی گرافیکی و تصویری دارای قدرت بسیار زیادی است و بر اساس همین تحقیقات، مهم ترین اولویت روابط عمومی ها برای تولید و استفاده از محتوا، افزایش قدرت اطلاع رسانی با استفاده از جذابیت های بصری به شمار می آید.

دانلود کاتالوگ دیجیتال ساینیج کلیک کنید

به طور ویژه، استفاده از محتواهای گرافیکی و تصویری در پیام رسانی، تا حد زیادی توانسته اثرات بیش تری بر مخاطب داشته باشد. طبق پژوهش های انجام شده نیز، اطلاع رسانی گرافیکی و تصویری دارای قدرت بسیار زیادی است و بر اساس همین تحقیقات، مهم ترین اولویت روابط عمومی ها برای تولید و استفاده از محتوا، افزایش قدرت اطلاع رسانی با استفاده از جذابیت های بصری به شمار می آید.

بنابراین به نظر می رسد مسیر اطلاع رسانی سازمانی به گونه ای تغییر یافته که ناگزیر از بهره مندی از فن آوری های نوین اطلاع رسانی است؛ زیرا از یک سو به باید در زمانی کوتاه و فضایی محدود، حجم بالایی از اطلاعات را در اختیار مخاطبان قرار دهد و از سوی دیگر تنها با تکیه بر فن آوری ها است که این مهم تحقق می یابد.

بدین ترتیب Digital Signage عبارت است از یک سیستم ترکیبی متشکل از سخت افزار ها و نرم افزار های تخصصی که امکان نمایش طیف گسترده ای از اطلاعات را با کاربری های متنوع در بستر شبکه فراهم می نماید.

امروزه فناوری Digital Signage در جهان به عنوان ابزار بسیار نیرومند تبلیغاتی و اطلاع رسانی در اختیار بشر قرار گرفته است .

ساینیج یه قابلیت پخش انواع فرمت های تصویری ، صوتی ، ویدئویی ، متون روان و کانال های تلویزیونی دیجیتال را دارد.مدیر سیستم قادر خواهد بو اطلاعات مورد نظر خود را کنار هم بچیند

با پررنگ شدن اهمیت نقش اطلاع رسانی و ارائه آگاهی در رده سازمانی و شرکت ها و … استفاده از این تکنولوزی بیش از گذشته ترغیب شده است.دیجیتال ساینیج نه تنها می تواند راهی موثر برای انتقال اطلاعات به پرسنل سازمان ها باشد بلکه با ارائه خدمات تصویری می تواند بازدیدکنندگان را مخاطب قرار دهد. این سیستم ترکیبی از فیلم و عکس و صفحات وب است که می تواند در رستوران ، لابی ، نمازخانه و یا سالن انتظار مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت فرابین گستر پژواک زیر مجموعه گروه شرکت های فن آوری اطلاعات آریا با هدف توسعه صنعت تبلیغات دیجیتال و کاستن از هزینه های تبلیغاتی اقدام به تولید محتوا و دستگاه پخش فرابین نموده است که این نرم افزار ، یک نرم افزار کاملاً بومی با منوی فارسی می باشد و مدیریتی آسان را برای کاربر فراهم می‌کند که این امکان را برای اولین بار در اختیار کاربران قرار می دهد تا محتواهای بصری ، تابلوها و ویترین های خود را مکانیزه کنند.

کاربردها

برای آشنا شدن با دیجیتال ساینیج ابتدا باید با دو مفهوم جامع و مهم آشنا شد که عبارتند از صفحه نمایش دیجیتالی و ساینیج : صفحه نمایش دیجیتالی نوعی صفحه نمایش الکتریکی است. اطلاعات، برنامه‌های تلویزیونی، منوها، تبلیغات و دیگر پیغام‌ها را می‌توان از این طریق نمایش داد. علائم و نشان‌های دیجیتالی مثل ال‌ئی‌دی، ال‌سی‌دی، ویدئو پروژکتور و نمایشگر پلاسما را می‌توان به عنوان صفحه نمایش دیجیتالی در محیطهای خصوصی و عمومی مثل فروشگاه‌های خرده فروشی، هتل‌ها، رستوران‌ها و شرکت‌ها (مثل ساختمان بورس) به کار برد. ساینیج (Signage) به انگلیسی: درمفهوم کلی به معنای اطلاع رسانی دیداری و معمولاً از طریق بردها و تابلوها می‌باشد. به عبارت دیگر کلیه تابلو‌های اطلاع رسانی را که دارای پیغام‌هایی برای بازدید کنندگان هستند می‌توان Signage نامید. از تابلو‌های اطلاع رسانی شهری و ترافیکی گرفته تا بیلبردها و پرده‌های عظیم تبلیغاتی و حتی تابلو‌های صرافی‌های ارز و طلا، همه در زمره Signage قرار می‌گیرند. به بیان کلی هرجا که اطلاعاتی روی یک صفحه بزرگ برای بازدیدکنندگان وجود داشته باشد می‌توان آن را Signage نامید. بدین ترتیب Digital Signage عبارت است از یک سیستم ترکیبی متشکل از سخت افزار‌ها و نرم افزار‌های تخصصی که امکان نمایش طیف گسترده‌ای از اطلاعات را با کاربری‌های متنوع در بستر شبکه فراهم می‌نماید. امروزه فناوری Digital Signage در جهان به عنوان ابزار بسیار نیرومند تبلیغاتی و اطلاع رسانی در اختیار بشر قرار گرفته‌است. چرا؟ یک تعریف ساده از دیجیتال ساینیج، به این معنی است که با استفاده از صفحات نمابش HD برای پخش استراتژیک و هدفمند تبلیغات یا محتوای چندرسانه ای در اماکن و مسیرهایی که مورد توجه زیادی قرار دارد، می باشد. با توجه به این تعریف در عصر ارتباطات، شما این تکنولوژی در حال پیشرفت را بیشتر و بیشتر خواهید دید و تاثیرات آن را بر دنیای اطلاع زسانی احساس خواهید کرد زیرا هیچ رسانه ایی به این میزان قادر نخواهد بود محتوای پویا (Dynamic Content) را در مکان و زمان صحیح و مناسب با بیشترین تاثیر گذاری به نمایش درآورد. در مقایسه با سیستم سنتی ساینیج چاپی، دیجیتال ساینیج شما را قادر خواهد ساخت تا به بیشترین تاثیر بر مخاطب در زمان مناسب و موردنظرتان برسید. زمانیکه از متدها و روشهای معمولی اطلاع رسانی استفاده می کنید و آن را در محل مورد نظرتان قرار می دهید دیگر این امکان را نخواهید داشت که تجدید نظر یا تغییری در آن ایجاد کنید. اما با دیجیتال ساینیج، نه تنها شما قادر به انتشار اطلاعات مدنظراتان در بالاترین سرعت با ذخیره هزینه چاپ خواهید بود بلکه این امکان برای شما وجود دارد تا اطلاعات منتشر شده خود را از مکانی دیگر حتی از داخل هواپیما بروزرسانی و نظارت کنید. امروزه دیجیتال ساینیج جایگاه خودش را در تمام حوزه ها به خوبی پیدا کرده است:

• از خورده فروشی ها تا شرکت های بزرگ

• از بیمارستان ها تا هتل ها

• مراکز بازرگانی تا مدارس و دانشگاه ها

چرا؟ زیرا توجهات را به تسخیر خودش در می آورد زمانیکه شما می خواهید:

• مردم را از رویدادها و آخرین تغیررات آنها آگاه سازید

• فروش را بالا ببرید یا وفاداری خود نسبت به یک برند خاص نشان دهید

• یا بخواهید یک پیام ضروری را فورا ابلاغ کنید

و نکته ایی که می تواند در مورد دیجیتال ساینیج از اهمیت بالایی برخورد باشد مقرون به صرفه بودن آن حتی در شرکت های کوچک است.

میزان پیچیدگی در اجرا و استفاده از دیجیتال ساینیج بستگی به موارد زیر دارد:

• تعداد افراد و اماکنی که می خواهید اطلاع رسانی کنید

• مقیاسی که در نظر می گیرید با توجه به توسعه آینده کاری

• چگونگی مدیریت، توزیع و بروز رسانی محتوا

• نوع محتوایی که می خواهید نمایش و اطلاع رسانی کنید

همانطور که گفته شد، محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند از تعدادی اشکال و فرم های متفاوت باشد :

• متون ثابت

• متون متحرک(RSS)

• عکس

• گرافیک

• فایل فلش

• فایل ویدئو که از پیش ضبط شده

• پخش تصاویر زنده

همه این فرمها می تواند توسط خود شما و یا اگر بودجه شما این اجازه را میدهد توسط شرکت های تبلیغاتی تهیه و آماده گردد. پس از آماده سازی محتوا، روشهایی برای استفاده از این محتوا وجود دارد:

• DVD Player

• USB Flash Driver

• مدیا و فایل سرور

• وب

دانلود کاتالوگ دیجیتال ساینیج کلیک کنید

برای شروع به چه چیزی نیاز دارید؟

شما همین امروز می توانید با توجه به روشهای ذکر شده یک دیجیتال ساینیج با استفاده از یک LCD یا یک نمایشگر پلاسما و یک دستگاه Standalone Media Player Loader به همراه فرم های مختلفی از محتوا داشته باشید. در این کاربرد Standalone Media player Loader معمولا در پشت صفحه نمایش قرار میگیرد و بروز رسانی محتوا با توجه به زمانبندی شما برای آنها به صورت روزانه یا هفتگی انجام می پذیرد. اگر چه این مدل، اقتصادی ترین راه ایجاد و فعال سازی دیجیتال ساینیج است اما دارای محدودیت هایی بی شماری نیز هست. با Standalone Player ، شما فقط می توانید محتواهای از قبل آماده شده و ضبط شده را اجرا نماید و برای بروز رسانی نیاز به حضور شما در محل Player دارد و اگر شما بخواهید از چند صفحه نمایش استفاده کنید، همه آنها یک محتوا را به شما نشان خواهند داد. ولی اگر تمام خواسته شما از دیجیتال ساینیج ارائه یک محتوای ساده از پیش آماده شده ، همراه با دو یا سه عکس و نشان تجاریتان است، این مدل می تواند شما را راضی نماید. اما اگر چنانچه شما بخواهید محتویات متفاوت را در چندین مکان به اجرا در باورید و بر تمام آنها مدیریت داشته باشید، نیازمند فناوری فراتر از یک Player ساده هستید. فناوری که امکان پخش محتویات متفاوت را بروی نمایشگر های مختلف، پخش RSS از وب سایت مورد نظر، تصاویر زنده و همچین بروزرسانی محتوا به صورت Real-Time بدون نیاز به حضور در محل نمایشگرها را به شما می دهد. فناوریهای جدید ارائه شده در زمینه دیجیتال ساینیج یک نرم افزار تحت وب است که شامل چندین قالب (Template) برای راه اندازی و اجرا محتویات ضبط شده و زنده در موزائیک ها و بخش ها (Zones) می باشد. قالب ها در این نرم افزار به شما این امکان را میدهد که تنها با Drag and Drop یک عکس در یک موزائیک (برای مثال علامت تجاری) درست در کنار موزائیک پخش زنده تلویزیون یا یک فایل ویدئویی، و در پائین ترین موزائیک RSS وب سایت مورد نظر خود را قرار دهید که جذابیت بیشتری به محتوای شما خواهد داد. این نرم افزار به شما اجازه کنترل و مدیریت محتوا از هر مکان و زمانی می دهد. تمام این اعمال به سادگی با تعدادی Player از راه دور بر پایه شبکه اینترنت و اینترانت انجام می پذیرد. راه حل های مختلف پیچیدگی های مختلف به دست می آیند، وقتی در اجرای دیجیتال ساینیج تحت شبکه از چتدین نمایشگر استفاده می کنیم این احساس پیچیدگی بیشتر نمایان می شود مخصوصا اگر این نمایشگرها در مکان های مختلفی قرار داشته باشند. برای مثال اگر شما در یک محیط دانشگاهی دیجیتال ساینیجی را راه اندازی کرده باشید که شامل ۶۰ عدد نمایشگر در آن دانشگاه یاشد. آیا شما امکان کنترل هر نمایشگر به همراه محتوای آن را به بخش که نمایشگر در آن وافع است می دهید یا وظیفه کنترل آنها را به یک بخش مرکزی می سپارید؟

پیچیدگی در همین جا نمایان می شود که چه میزان آموزش در این رابطه مورد تیاز است. همچنین، شما باید نیاز بخش های IT و امنیت خود را برآورده کرده و در مورد نیاز این سیستم، آنها را قانع نمایید. اینها تعدادی از بیشمار سوالی است که می تواند برای شما ایجاد شود و ما می توانیم ادعا کنیم که برای تمام آنها پاسخ داریم و میتوانیم پیچیدگی ها را برای شما ساده کنیم.

با توجه به تکنولوژی موجود، امروزه بسیاری از مراکز مانیتورینگ، ناوگان های عمومی و مراکز عمومی سازمان ها و ارگان ها که پذیرای انبوهی از مراجعه کنندگان می باشند. جهت نمایش شفاف‌تر محصولات و خدمات خود و همچنین جلب توجه مشتریان از تابلوها و ویترین‌های تلویزیونی (Digital signage) استفاده می کنند. با توجه به پتانسیل بسیار بالای این سیستم وامکان ایجاد فضای آموزشی و همچنین فرهنگ سازی برای مراجعین می توان بستری فوق العاده قوی برای این موضوع محقق نمود که طرح پیشنهادی این مجموعه به شرح ذیل تقدیم میگردد.

چرا ديجيتال ساينج ؟

ديجيتال ساينج آنچه را که فروشندگان امروزه به دنبال آن هستند از جمله : جلب توجه مشتريان خاص و همچنين قابليت حسابرسي دقيق و تخمين بازگشت سرمايه را براي آنها به سهولت فراهم کرده است. ديجيتال ساينج يک تلويزيون نيست ، بلکه رسانه‌اي جديد و منحصر به فرد است که قابليتهاي يک رسانه عمومي‌ را با ارزشمند‌ترين شيوهاي بازاريابي ادغام کرده است. در مکانهايي که افراد مشغول دريافت سرويسي خاص يا جستجو براي يافتن يک محصول مي باشند ، نمايشگرهاي ديجيتال ساينج مي توانند به عنوان گام اوليه و همچنین پيش از تصميم گيري ، ارتباطات مستقيم و موثري را با مصرف کننده برقرار کنند.

ديجيتال ساينج به کدام صنعت تعلق دارد ؟

صنعت ديجيتال ساينج در نتيجه همگرايی هاي حاصله بين تکنولوژي فناوري اطلاعات ، دستگاهاي صفحه نمايش الکترونيکي‌ و صنعت رسانه‌ به وجود آمده است. از لحاظ تکنيکي‌ ديجيتال ساينج بخشي از مدياي خارج از خانه - فضاي باز (outdoor-out of Home) به شمار مي رود که توسط آمارهاي مربوط به موارد ذکر شده فوق رديابي مي شود.

بازار مربوط به ديجيتال ساينج پس از ظهور در دهه 90 میلادی به سرعت شروع به رشد و شکوفايی کرد. بر طبق مطالعات صورت گرفته در زمينه بازاريابي‌ و با توجه به تاثير فوق‌العاده آن در زمينه ارتباطات که بيش از هر زمان ديگر چشمگير مي باشد ، گسترش اين صنعت با سرعتي بيش از پيش در آينده نیز ادامه خواهد داشت.

نيروي محرک رشد سريع صنعت ديجيتال ساينج يکي‌ از نياز‌هاي لازم براي انجام ارتباطات بازاريابي و تجاري محسوب مي شود. راندمان تاثيرات حاصل از ديجيتال ساينج در مقايسه با رسانه‌هاي سنتي بسيار بالاتر مي باشد. عواملي از قبيل کاهش قيمت در نمايشگرها و سخت افزارها و استانداردهاي در حال ظهور و اندازه گيريها ، به رشد ميزان پذيرش صنعت ديجيتال ساينج به عنوان يکي‌ از بهترين و موثر‌ترين راههاي تبليغاتي منجر شده است.

مکان های مورد استفاده برای نمایش دیجیتال ساینیج :

- فرودگاه ها، متروها، داخل کشتی ها، هواپیماها، قطارها، اتوبوس ها، تاکسی ها و ...

- ایستگاه های اتوبوس

- پارک ها و مراکز سرگرمی

- رستوران ها، اغذیه فروشی ها و فست فودها

- مراکز گردشگری و توریستی

- شهرداری ها

- هتل ها

- موزه ها

- سینماها و تئاترها

- نمایشگاه ها

- بنگاه های املاک

- خیابان ها و فضاهای بیرون

- ورزشگاه ها، استادیوم ها، کلوپ ها و باشگاه های بدنسازی

- بیمارستان ها، درمانگاه ها، مطب پزشکان و دندانپزشکان، داروخانه ها

- دانشگاه ها، موسسات و مراکز آموزشی و مدارس

- مراکز بزرگ خرید و فروشگاه ها و سوپرمارکت ها

- کتابخانه ها

- بانک ها و موسسات مالی و صرافی ها

- زندان ها

قیمت صندوق های فروشگاهی - قیمت نرم افزار رستورانی - قیمت ویدئو وال - قیمت دیجیتال ساینیج - قیمت صندوق رستوران - قیمت صندوق - تجهیزات حسابداری رستوران - قیمت فیش پرینتر - قیمت لیبل پرینتر - قیمت کشوی پول - قیمت فیش آشپزخانه - قیمت بارکدخوان

قیمت صندوق های فروشگاهی - قیمت نرم افزار رستورانی - قیمت ویدئو وال - قیمت دیجیتال ساینیج - قیمت صندوق رستوران - قیمت صندوق - تجهیزات حسابداری رستوران - قیمت فیش پرینتر - قیمت لیبل پرینتر - قیمت کشوی پول - قیمت فیش آشپزخانه - قیمت بارکدخوان

نرم افزار رستورانی - صندوق فروشگاهی - ویدئو وال - دیجیتال ساینیج - لیست قیمت

خدمات و پشتیبانی کامپیوتر، خدمات رایانه ایی در محل، خدمات کامپیوتری حضوری

نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته

تعمیرات سخت افزار کامپیوتر

بازگردانی اطلاعات و تعمیرات هارد

مجموع رتبه (2)

5 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند